• 0212 567 09 15-18
  • info@besareklamelektronik.com
Sosyal Medya:
Folyo Etiket

Folyo etiket bazı renk seçeneklerine sahip olan oldukça dayanıklı bir etiket türü olarak bilinir. Dayanıklı olmasının yanı sıra naylon esaslı olması nedeni ile suya karşı da bozulma yapmaz. Folyo etiketin kimya alanında kullanılan diğer adı da poli vinil klorür (PVC) olarak biliniyor. Folyo etiketler beyaz, şeffaf, altın ve gümüş renk seçenekleri ile üretilmektedir.

Bu seçenekler kapsamında istediğiniz model ve logoyu tasarıma dahil edebilirsiniz. Tasarım süreci etiketler basılmadan önce gerçekleştirilen ve mutlaka müşteri onayı ile basıma başlanan bir süreçtir. Etiketlerin basılması ve hazırlanması süreci her hali ile uzmanlık ister. Etiket yapılırken gerçekleştirilen aşamalarda etiket çeşidine göre farklılık olmakla birlikte her adımda kontrol ve düzenleme yapılır. Böylece etiketlerde kayma ya da tasarımın talep edilen renkler dışında yapılması gibi sorunlar ortaya çıkmaz.


Folyo Etiket Özellikleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?


Folyo etiket özellikleri kendisini tercih edilen etiket türü olarak belirleyen en büyük faktördür. Etiketler birbirinden farklı niteliklere sahiptir. Her bir etiket türünün hitap ettiği alan farklı olabilmektedir. Bu nedenle folyo etiketlerin kullanım alanları doğru kavranarak ürünler için tercih edilmelidir. Folyo etiketler suya ve güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle uzun süreli kullanımlar için tercih edilmektedir.

Folyo etiketler birden fazla kullanım alanına sahiptir. Bir folyo etiketi hem marka tanıtımlarında hem de birbirinden farklı sektörlerde kullanabilirsiniz. Günümüzde marka tanıtımı yapmak sektörde var olabilmek için zorunlu şartlardan biri olarak görülüyor. Sektörde var olan markaların çokluğu ve rekabetin hızlı olması firmaları marka tanıtımı yapmaya zorunlu hale getirebilir. Marka tanıtım yapmak için tercih edilen etiketler birçok yönden çok işlevlidir. Satılan bir ürünün özelliklerini ifade etmek için kullanılan etiketlerden tutun da marka tanıtımı yapmak için logolu olarak kullanılan etiketlere kadar her bir etiket ürünü markanın görünürlüğünü arttırmayı başarır. İnsanların iki marka arasında tercih yaparken dikkat ettiği birçok husus bulunur. Bu tercih imkanları beraberinde insanların daha çok gördükleri markayı tercih ettiklerini göstermekte. Yapılan araştırmalar insanların bir tercih yaparken adını daha sık duydukları markalara yöneldiğini söylüyor. Bu nedenle tanıtım yapmak sektörde var olmak ve rakiplerin önüne geçmek için elzem olarak görülür.


Folyo Etiket Çeşitleri


  • Opak Baskılı Folyo Etiketler
  • Şeffaf Baskılı Folyo Etiketler
  • Altın Yaldız Baskılı Folyo Etiketler
  • Gümüş Yaldız Baskılı Folyo Etiketler